31 Ekim 2013 Perşembe

BAYRAM


Ardı ardına gelen bayramlarımızı coşkuyla kutlayıp kendini pazartesi sanan çarşambayla rutinimize geri döndük.
Şöyle bir durumu özetleyecek olursam: 
Uzun bayram tatilini fırsat bilip ailece otobüsle Yunanistan turuna katıldık.Kızlar ara ara yolculuktan sıkılsa da genel anlamda problem yaşamadan gezimizi nihayete erdirdik.

Aslında zorunlu olmadıkça bayramlarda yola çıkmazdık ama bu seferlik de böyle olsun nasıl olsa hep birlikteyiz diyerek düştük yollara. Korktuğumuz gibi olmamakla birlikte 1,5 saatlik bir gecikmeyle Boğaziçi köprüsünü geçmiş olduk.Tüm yolcular alınıp İstanbul'dan çıktıktan sonra herkes derin bir oh çekti.Her ne kadar bayramlarda yola çıkılmayacağını biliyor alsak da turla seyahate çıkılmayacağını da öğrenmiş olduk. Zira aynı tur firmasıyla daha önceki yurtdışı gezilerimizde pek bir mutlu mesut olmuşduk.Ama bu sefer şansımız yaver gitmedi.Talep fazla olunca tura üç otobüs daha ilave edilmiş ama eldeki rehber sayısı yetersiz kalınca sevgili tur yetkilileri kimi bulduysa boynuna kocaman bir levha asıp rehber diye bizlere kakalamış.Gezip gördüğümüz yerler hakkında yeterli bilgi alamadan öylece dolaşıp durduk.Düşünün rehberimizin Selanik hakkında verdiği tek bilgi şu cümle oldu    " Atatürk 'ün kargaları kovaladığı tarla buradadır."  sanırım başkada bir şey söylemeye gerek yoktur.


Allahtan Atina gezisinde daha önce bir süre Türkiye'de yaşamış olan Bayan Penolepe ve Bay Vasilis tura eşlik edince moraller düzelmiş oldu.

Rehber dışında herşey oldukça keyifliydi.Tura katılanların çoğunluğu gençlerden oluşunca enerjimiz epey bir yüksekti.Öyleki rehberin yetersiz oluşu bile gölgede kalmış oldu.

Atatürk'ün evi, Kordonu, Beyaz Kulesiyle Selanik, başı her dem dumanlı olan tanrıların dağı olimposu, Akropolü, Plakasıyla Atina, gökyüzüne yakın manastırlarıyla Meteora,Corint Kanalıyla Pire Limanıyla,Kavalasıyla karış karış gezdik gördük eğlendik.... 


1 yorum:

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Ne güzel, iyi ki gitmişsiniz gezilen her yer anıya dönüşüyor çünkü, sevgiler :)