3 Eylül 2013 Salı

TATİL GÜNCESİ KISIM 2

Dilek ve temennilerimizi engin hoşgörü makamına iletip yolumuza devam ettik.Büyülü coğrafyadaki duraklarımızdan Avanos'a varmadan  yol üzerinde bulunan Özkonak yeraltı şehrini gezdik.İlginç bir deneyimdi  ama  allahtan tek katı dolaşılabiliyormuş buda bize yetti.
Avanosa  ve Zelve'ye geldiğimizde güneş batmak üzereydi.Kızlar bu saatten sonra mırın kırın etmeye başladılarsa gördüğümüz her tabelaya bakarak karış karış dolaştık.
Günün sonunda Kayseri'de konaklayacağımız otele ulaştık.Sabah Ankara'da kahvaltı yaparken kızlara iyice karnınızı doyurun özellikle yumurtada yiyin gün boyu sizi tok tutar ve enerji verir ayrıca yolda belki istediğimiz gibi yerler bulamayabiliriz dediysek de kendimiz söyleyip kendimiz dinledik.Onlar bildiğini okudu. 
Gün boyu gezip ayaküstü birşeyler atıştırarak iştahımızı Kayseri'de yiyeceğimiz mantıya sakladık.Sakladık ama bayramın birinci günü olduğu için hemen hemen her yer kapalıydı. Aç bilaç Kayseri caddelerinde dolaşıp otelimiz karşısında bulunan Sultan Kebapta birer az çorba içme girişiminde bulunduk.Lakin ne ortam nede çorba bize hitap etmeyince arabada kalan kraker ve meyvelerimizi alıp otele döndük.Odada kalan nevaleleri tırtıklayıp sabah ettiğimiz nasihatleri hatırlatınca açlıktan burnundan soluyan kızlar nerdeyse bizi yiyeceklerdi.
Günün sonunda en çok hatırlanacak cümle ise  
" sabahki  yumurtayı yeseydin iyiydi"

Hiç yorum yok: