25 Kasım 2014 Salı

GİDİŞAT

İpin ucu kaçtı sanırım ama yanından yöresinden tutup bir yerlere bağlamak lazım.Koca bir yazı iyisiyle kötüsüyle geçirdik gittik.
Bu sene evin büyük kızı 11.sınıf küçük kızı 5.sınıfa başladı.Malum bir süre sınav maratonuna ara vermişken bu yılla birlikte nazlı kızımın stres dolu günleri başlamış oldu.Yaz tatilini de bu sebepten ötürü kısa tutmuştuk.Kısa ama pek dolu bir Gökçeada gezisi yaptık.İçinde bir sürü anı bir sürü yeni deneyimler olan bu gezi ayrı bir yazı konusu olacak yada öyle umut etmek istiyorum.
Tatil işini sonlandırıp Eylül ayı itibari ile kızlar eğitim öğretim bizler işimize gücümüze dönmüş olduk.

Yazı bitirip sonbaharı ettik etmesine ama bu seneninin sonbaharı daha mı bir güzel yaşanıyor ne bildiğin renk cümbüşü ağaçların gölgeli renk değişimleri sarının yeşilin kırmızının binbir tonu kısaca yeri göğü dolduran başdöndürücü sonbahar alametleri...

ağaçlar yapraklar kozalaklar gözüm hep sağda solda hepsini alıp eve doldurasım var.Ağaçların dökülmüş pürüzlü kabukları,minik çam meyveleri,kozalaklar,döne döne toprakla buluşan ağaç tohumları yer değiştiren göçmen kuşların güzelim tüyleri ve yere düşen her ne varsa almak istiyorum.Tabi bu konuda hevesli olan bir tek ben değilim evin küçüğü de benden geri kalmıyor bu konuda.


Şimdilerde evimiz kış ve yavaş yavaş yeni yıl modunda.Yıl bitiyor ya bende acayip bir telaş bir panik hali anlatamam sanki yıl bitiyorda ne oluyor diycem ama öyle değil bir sürü şey yapasım var.Bir taraftan örgü örüyor diğer yandan kozalak boyuyorum yetmedi toplanan taşlara resim çizip boyuyoruz İpek'le daha bitmedi birde dikiş işine bulaştım.Kumaştı fistoydu su taşıydı derken ufak ufak örtü,yastık işine de el attım şimdi gelde bu kadar işe zaman ayır.Kolay mı ayol ben çalışan bir insanım ama yok. Şimdi gelde çık bu kadar işin içinden diycem ama seviyorum işte ne yapayım var mı doktor bunun çaresi:))

Bu kadar aksiyondan sonra gecenin sessizliği çöktüğünde çayla kahveyle yada bir kadeh şarapla kitapların büyülü dünyasında kaybolmak tüm yorgunluğu alıp götürüyor.İşte bizim evin bugünlerdeki gidişatı.. 
4 yorum:

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Çocukların okullarıyla biz de yeniden öğrenci olduk farkında mısın?
Sevgiler :)

özlem öztürk dedi ki...

Sizin evin telaşı güzelmiş. Okullar açıldı ya bizim ev düzene girdi biraz; ben bu hali seviyorum. Kalkış saatimiz belli, haftaiçlerine plan yapmıyoruz. Haftasonları Kuzey'in futbolu falan derken, hızlı ama olması gerektiği gibi akıyormuş gibi geliyor zaman. Bir de Fransızca sardım ki başıma sorma gitsin. Kendi kendime iş çıkarmakta üstüme yok. Sonra da yapmak istediklerime zaman yetmiyor diye söylenip duruyorum. Ben de kozalak toplamak, onları yaldızla boyamak istiyorum. Gidip bir yerlerden yaldız almam gerekiyor bu durumda ama nerede satıldığını bile bilmiyorum. Kuzey'in okulu bu hafta ara tatile giriyor, o yüzden bugün itibariyle kendimizi ''stand by'' moduna aldık. Ohhhh ödev yok. Sadece kitap okumak....
Keşke buralara gelseniz bi gün, ne güzel olur! Öpüyorum...

Naz Pek dedi ki...

Gerçekten öyle sevgili hayat izlerim
öğrencilik bir türlü bitmedi :))

Naz Pek dedi ki...

Doğru söylüyorsun özlem okul hepimizi bir düzene sokuyor.Fransızca öğrenmek benimde hep hayalimdi ancak dil öğrenme konusunda tuhaf bir direnç gösteriyorum ya ben yeteneksizim yada öğrenememe üzerine kurulmuş bir sistem içerisindeydim ama olmadı olmuyor işte
Kozalak meselesine gelince evdeki suluboya guaj boya ne varsa hepsini kullandım fena olmuyor ama en güzeli akrilik boya ile oluyor üstüne birde sprey vernik atınca şahane oluyor kırtasiyelerde bulabilirsin.
Ben hissediyorum biz birgün biraraya geleceğiz...