18 Temmuz 2013 Perşembe

TEMMUZDAN


Tatlı serin bir temmuz sabahı, akşam erkenden yatan ama sabahta erkenden uyanan eşin elinden yapılan güzel bir  kahvaltı ama kahvaltı bahane lakin paylaşılan sabahın seherinde iki lafın belini kırmak şahaneydi.

İpek kızın aşı hikayesi nihayet buldu. Kedilerde sağlıklı olunca bu hikayede tatlıya bağlanmış oldu çok şükür.

İki haftadır evimiz epeyce bir  şenlikliydi.Tayin dönemi olduğu için Temmuz ayları genelde böyle oluyor.İyi olan yanı ise gelen iki aile de daha önce tanışıp bildiğimiz insanlar.Hal böyle olunca taşınıp yerleşene kadar bizim evde yenildi içildi yatıldı kalkıldı.Anlaşılacağı üzere bu  bünye epeyce bir yoruldu ama hiç üstüne alınmadı.

Bu kadar ekşın içinde işe gidip gelirken ve öğlen aralarında epeyce de kitap  okukdum.Serenad,Kardeşimin Hikayesi,Hasret,Kukla Ustası elimden bir çırpıda geçti gitti.Şimdi Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü ile haşır neşirim.

Bayrama kadar buralardayız.Bu sene Bayram tatilini aile büyüklerimizle geçirmek için uzun bir yolculuk bizi bekliyor.Yol uzun olunca güzergah üzerinde gezip görmediğimiz yerler için bir plan hazırlamaktayım.Şimdiki işim bu yani.

1 yorum:

lale dedi ki...

Limonata gibi geçen temmuz ayına çok yakışmıştır Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü...İkinci yarıdan sonra çok daha farklılaşıyor kitap adeta başka bir hikayeye dönüşüyor sanki...

Sevgiler