24 Ağustos 2011 Çarşamba

VARDI YIKILDI (ANLADIN SEN ONU)

Bol misafirli dolu dolu günler geçirdik.Misafir dediysem lafın gelişi öyle lakin uzaktaki aile efradıydı gelenlerimiz.Hareketli ve keyifli zamanları hep birlikte paylaştık.Şehrimizde gezip görülecek yerler sınırlı olunca Edirne 'yi de  tur programına dahil ettik.
Birinci gün gezimiz Uçmakdere-Mürefte-Şarköy hattıyla başlıyor.Evde yapılan sıkı bir kahvaltının ardından yola düşüyoruz.Yemyeşil doğa ve ayçiçek tarlaları eşliğinde keyifle ilerlerken yol boyunca satılan sebze ve meyvelerin tadına bakmayıda ihmal etmiyoruz.Uçmakdere köyünde kısa bir turdan sonra sahilinde çayımızı yudumlayıp yola devam ediyoruz.
Bundan sonraki yolumuza zeytin ağaçları eşliğinde devam edip Mürefte'ye varıyoruz.Burda Türkiyenin ilk ve tek Şarapçılık müzesi olan Kutman Şarap Müzesini gezip Şarköye doğru yolumuza devam ediyoruz.
Şarköy Marmaranın mavi bayraklı plajına sahip küçük sevimli bir tatil beldesi.Biz daha çok sezon dışında gitmesini sevsek de deniz ve güneşi sevenler için gayet hoş bir yer.Yeme içme derseniz bu güzergah için çok iyi şeyler söyleyemem.Biz herşeyimizi evden aldık.

İkinci gün programımız Edirne.Tarihi dokusuyla kendine hayran bırakan kimlikli bir şehir.Her gidiş gelişimde biraz daha seviyorum bu şehri.Sabahtan yola çıkıp kahvaltıyı Meriç kenarında bulunan kır bahçelerinden birinde yaparak gezimize başladık.Önce Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesini geziyoruz.Sıkılmadan gezilecek ferah ve temiz bir müze özellikle çocuklar keyifle ve merakla her bir köşesini gezdi.Hemen müzenin yakında bulunan Kırkpınar Meydanınıda görüp Selimiye Camii'ye doğru yola koyulduk. Dahiane yapısıyla, ihtişamıyla, büyüsüyle bir kez daha hayran kaldık.
Bu kadar gezdikten sonra karnımız acıktı tabii.Edirne'de ne yenir derseniz tabiiki tava ciğeri.Ne alınır derseniz Keçecizade'den badem ezmesi
Hal böyle...
gelenler gidenler yaşananlar akılda kalanlar
Boşa değil işte hayat paylaşınca güzel la la la la la.....
Paylaşıp çoğalınca güzel..... 


4 yorum:

Tibetin annesi dedi ki...

ühüüü! gelir miydin sahiden?
uvaaaa!

nazpek dedi ki...

elbette...

Tibetin annesi dedi ki...

gıcığım kendime :(

özlem dedi ki...

Gelen giden hiç eksik olmasın hayatlarımızdan:)