27 Eylül 2011 Salı

EYLÜLDENDİR

Tatil günleri nihayet bulunca çekirdek aile hooop değiş tonton diyerek eğitim günlerine geri döndü.Sabah 06.45 itibari ile kalkıp kahvaltı hazırlarken bir yandanda haydi demeye başlıyorum.Yaklaşık yarım saat boyunca bu kelimeyi kaç kere söylediğime ben bile inanamıyorum.Malum okul sezonuyla birlikte hastalık mevsiminide açmış bulunuyoruz.İpek kızımız sabah yutkunamıyorum anne galiba bademciğim büzüşmüş dedi.Gün boyuncada bir yudum su bile içememiş .Nazlı kız dersen çok sinirli bayram sonrası yaptığımız planla dersaneyi asması epeyce sıkıntı yaşattı.  Telafi edebilmek için nerdeyse dersanede yatacaktı. tabii sorumlusu bizmişiz öyle diyor kendisi lakin bizde atalarımızdan dem vurup bıldırki hurmalar diye başlıyoruz...:))

Ne yalan söyliyeyim akşam olup ta erkenden  odalarına çekilince gazete kitap fonda da  hafif müzik değmeyin keyfimize ...


21 Eylül 2011 Çarşamba

YAZ BİTERKENBugün akşam üstünden beri gökgürültülü sağnak yağmur var. Bizim buralarda Sonbahar günleri resmen başlamış bulunmakta. Nasıl olsa bugün kornişon turşumuda kurdum kış gelebilir artık biz hazırız.
Her ne kadar etrafta  yaza veda depresyona merhaba teraneleri yapılsada  ben kulak asmıyorum zira kış insanıyım ben...
Yaz mevsimine son noktayı Bozcaada görüntüleriyle koyarken  sonbahardan payımıza düşeceklere razı yolumuza devam diyelim...

19 Eylül 2011 Pazartesi

GÜNLER GEÇERKENEylül geldide geçiyor  bile,hava hafiften serinletti,okul açıldı kitap defter kaplandı.Ufak ufak kış hazırlıkları yapıldı.Aklımda şeftali reçeli var onuda şeftaliler bitmeden yapmak arzusundayım.